Absurdalne decyzje Unii Europejskiej

Unia Europejska dawno już odeszła od swoich podstawowych założeń opiewających na współpracy gospodarczej pomiędzy krajami członkowskimi i coraz mocniej ingeruje w wewnętrzne sprawy państw suwerennych. Aktualnie na świeczniku jest ustawa, która pozornie ma chronić prawa autorskie wydawców, lecz docelowo będzie cenzurować internet – wszystko „ku chwale” marksizmowi kulturowemu.

To jednak nie pierwsza kuriozalna decyzja europosłów, która wzbudza kontrowersje i zmusza do zastanowienia. Poniżej przypominamy kilka z nich:

1. W 1995 roku UE wprowadziła dyrektywy dotyczące uprawy bananów i ogórków. Zbyt mocno zakrzywione banany miały być odrzucane przez plantatorów. Banan według unijnych standardów musiał mieć co najmniej 14 centymetrów długości, a jego zakrzywienie powinno mieć około 27 milimetrów. Podobna sytuacja miała miejsce z ogórkami, które musiały być niemal proste aby trafiły do sprzedaży. Idiotyczne prawo uchylono dopiero po trzynastu latach gdyż plantatorzy wyrzucali mnóstwo całkiem dobrych ogórków i bananów, gdyż nie byli pewni, czy będą one spełniać określone normy.

2. Teraz coś mocnego: woda nie nawadnia! Tak orzekli urzędnicy unijni w 2011 roku uznając, że nie ma przecież dowodów na to, że woda nawadnia organizm. Kpiny z urzędników nic nie dały, ponieważ zakazali oni producentom butelkowanej wody mineralnej umieszczania na etykietach swoich produktów jakiejkolwiek informacji, która by sugerowała, że picie wody zapobiega odwodnieniu.

3. Kolejna unijna dyrektywa z 2011 roku zakazuje dmuchania balonów przez dzieci do lat ośmiu jeżeli nie ma w pobliżu nikogo dorosłego. Według urzędników dziecko w trakcie dmuchania balona może go połknąć, co w rezultacie doprowadzić może do zadławienia.

4. Ślimak, który stał się rybą w 2010 roku na żądanie Francji, gdyż tam właśnie te mięczaki należą do największych przysmaków. Jeżeli więc nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. UE dotuje bowiem hodowle ryb, a przecież ślimak to… no już ryba.

5. Bruksela poszła także na rękę Portugalczykom, gdzie jedną z ich specjalności jest dżem z marchwi. UE dofinansowuje produkcję dżemów jeżeli są one robione wyłącznie z owoców. W związku z tym w 2001 roku marchew z warzywa przemieniła się w owoc i dzięki temu produkcja dżemów marchewkowych ma wsparcie unijne.

6. Ostatnią absurdalną decyzją włodarzy UE jaką jeszcze chciałbym przytoczyć jest zachęcanie do masowej migracji ludności z Afryki i Bliskiego Wschodu. W 2015 roku Kanclerz Niemiec Angela Merkel szeroko otworzyła swe ramiona mówiąc, że Europa przyjmie każdego uchodźcę w potrzebie. Problem w tym, że tych w potrzebie (w zasadzie Syryjczyków) jest ledwie 5-10%. Cała reszta to imigranci ekonomiczni, których celem jest osiedlenie się w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii i skorzystanie z pokaźnej pomocy socjalnej.

Teraz poczekamy jak rozwinie się sytuacja z próbą cenzurowania internetu, co dla wyśmiewanej i krytykowanej zewsząd marksistowskiej Unii Europejskiej byłoby rozwiązaniem idealnym. Poza bowiem oskarżaniem wszystkich wokół o ksenofobię, rasizm, islamofobię i antysemityzm UE mogłaby w zasadzie blokować wszelkie niewygodne dlań materiały.

Summary
Absurdalne decyzje Unii Europejskiej
Article Name
Absurdalne decyzje Unii Europejskiej
Description
Unia Europejska dawno już odeszła od swoich podstawowych założeń opiewających na współpracy gospodarczej pomiędzy krajami członkowskimi i coraz mocniej ingeruje w wewnętrzne sprawy państw suwerennych.
Author
Publisher Name
Portal Narodowy24.pl
Publisher Logo

Be the first to comment on "Absurdalne decyzje Unii Europejskiej"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*