Żydowski antysemityzm, czyli Żydzi protestują przeciwko… Izraelowi!

Władze państwa Izraelskiego żyją w przeświadczeniu, że zewsząd są otoczeni przez antysemitów czyhających na życie obywateli tego państwa. Co powiedzą na to, że w Nowym Jorku sami Żydzi protestują przeciwko Izraelowi?

Jerozolima, największe oraz najstarsze miasto w Izraelu i zarazem jego dzielnica. Na ulicach tego starożytnego miasta można spotkać obywateli państwa, które powstało za przyzwoleniem społeczności międzynarodowej po II Wojnie Światowej. Jednak historia żydowskiego osadnictwa na terenie Palestyny sięga XII wieku, a wyrażona jest w Biblii. Osadnictwo żydowskie i Syjonizm to temat na osobny artykuł, który wkrótce się tutaj pojawi, ale warto wiedzieć, że Żydzi z całego świata od zawsze przejawiali tęsknotę za Syjonem, czyli ziemią obiecaną, na której zgodnie z tradycją i przekazami świętych pism żydowskich, mieli mieszkać wraz z Bogiem.

Co ciekawe nie jest tak, że wszyscy Żydzi na świecie uważają, że powinni mieszkać w Ziemi Świętej i tworzyć niepodległe państwo. Istnieją przedstawiciele tego narodu, którzy nie uznają państwa Izrael i wręcz oskarżają go o zakłamywanie religii judaistycznej! Wielu z nich mieszka w Nowym Jorku, a także w innych zachodnich metropoliach, w których co jakiś odbywają się protesty przeciwko państwu Izraelskiemu.

Demonstracje takie jak na filmie prowadzone są przez organizację ultra ortodoksyjnych Żydów, Neturei Karta. Jej przedstawiciele odrzucają syjonizm i twierdzą, że istnienie państwa Izrael jest sprzeczne ze świętą księgą – Torą i prowadzi do konfliktu między Żydami, a nie-Żydami. Co ciekawe sam Talmud, czyli swoisty komentarz do Tory zabrania powstawania państwa żydowskiego, do czasów nadejścia Mesjasza.

Tak więc jak politycy państwa izraelskiego nazwą protesty ortodoksyjnych Żydów w Nowym Jorku? Jeśli któryś z nie-żydowskich polityków otworzy usta i wypowie słowa „Izrael” lub „Żyd”, to nie zależnie od kontekstu zostanie nazwany antysemitą i wrogiem państwa izraelskiego. Gdyby informacja o takich protestach, które nie są wcale tak rzadkie, przedostała się do mediów głównego nurtu, to niektórzy dziennikarze doznaliby ogromnego szoku.

Zobacz także: Natura islamu: Koran i Sunny

Czy w takim razie ortodoksyjnych Żydów z Nowego Jorku powinno się nazwać antysemitami? Zgodnie z retoryką Izraela – tak. Zgodnie z prostą logiką – nie. Warto przy tym nadmienić, że Syjon, o którym mowa to wzgórze niedaleko Jerozolimy. To na nim miała spocząć starotestamentowa Arka Przymierza.

Głównym celem ruchu zwanego dzisiaj syjonistycznym jest doprowadzenie do powstania państwa Izraelskiego. I właśnie partia syjonistyczna rządzi dzisiaj w Izraelu. Partię tą można spokojnie nazwać „żydowską partią narodowościową” i właśnie ci „żydowscy narodowcy” są najbardziej radykalnymi, ale jak widać jednocześnie najbardziej oddalonymi od religii politykami i działaczami.

Summary
Żydowski antysemityzm, czyli Żydzi protestują przeciwko... Izraelowi!
Article Name
Żydowski antysemityzm, czyli Żydzi protestują przeciwko... Izraelowi!
Description
Władze państwa Izraelskiego żyją w przeświadczeniu, że zewsząd są otoczeni przez antysemitów czyhających na życie obywateli tego państwa. Co powiedzą na to, że w Nowym Jorku sami Żydzi protestują przeciwko Izraelowi?
Author
Publisher Name
Portal Narodowy24.pl
Publisher Logo

Be the first to comment on "Żydowski antysemityzm, czyli Żydzi protestują przeciwko… Izraelowi!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*