Prawdziwe znaczenie pojęcia „Polska dla Polaków”

„Polska dla Polaków” wydaje się pojęciem logicznym i uzasadnionym, choć przez liberałów i lewackie media przedstawiane jest jako rasistowskie i ksenofobiczne. A to przecież Oni głównie tu mieszkają, tu umierają, tu czują i myślą. Dla kogo ma być więc Polska, jeśli nie dla osób, które poświęcają swoje życie dla dobra narodu? Tak więc „Polska dla Polaków” – dla tych wszystkich, którzy nimi są i chcą nimi być. Tylko bowiem świadomy wybór stanowi podstawę poczucia tożsamości narodowej.

Widząc to hasło na Marszu Niepodległości, w telewizji czy internecie zaraz do głosu dochodzą wszelkiej maści organizacje „walczące z ksenofobią, rasizmem, hołubiące tolerancji i pokojowi na świecie”. Nagłówki gazet pokazują jaka ta Polska jest zamknięta i nieprzyjazna dla obcokrajowców, jak nienawidzi zmian i jak bardzo nasze społeczeństwo jest skostniałe.

Te ograniczone lewackie umysły nawet nie zadadzą sobie trudu by dostrzec prawdziwe znaczenie omawianego komunikatu. Nie wiedzą, że dotyczy on każdej osoby, niezależnie od narodowości, która przyjeżdżając do Polski chce tu zamieszkać, pracować, płacić podatki i działać dla dobra i rozwoju właśnie Tego narodu – wszystko to z zachowaniem prawa do wyznawania religii czy kultywowania swojej tradycji.

Niechęć zrozumienia tej jakże prostej prawdy jest powodem przedstawiania Polski jako kraju nieprzyjaznego, stanowiącego margines Europy, choć przecież przez setki lat byliśmy (i według mnie nadal jesteśmy) kolebką tolerancji i poszanowania obcej tradycji. Warunek jest tylko jeden – prawo Polskie jest dobrem najwyższym i to nie Polacy mają dostosowywać się do mniejszości, lecz imigranci muszą uznać wyższość prawa kraju, w którym przyszło im żyć.

Zobacz także: Czym jest Nacjonalizm? – część I

Zachód Europy dawno już zapomniał o chrześcijańskich wartościach, na których zbudowano podwaliny Starego Kontynentu i które były podstawą stworzenia Unii Europejskiej. Gości traktuje się znacznie lepiej niż mieszkańców własnego kraju, którzy od pokoleń stanowili o sile państwa i gospodarki. Dodatkowo rozdaje się ciężko zarobione przez obywateli pieniądze dla tych, którym zwyczajnie nie chce się pracować.

Dlatego właśnie „Polska dla Polaków” to nie tylko zwykłe hasło, lecz nierozłączna część polskości, która żyje w naszych sercach. Pozwala się nam rozwijać odzwierciedlając polskie marzenia, dążenia i aspiracje. Taki sposób myślenia stanowi o istocie pluralizmu narodowego. Na tym właśnie powinien polegać model obywatelski: obywatelem jest każdy, kto bez względu na swe pochodzenie troszczy się o dobro Rzeczpospolitej i nie ogranicza się do wysuwania kolejnych roszczeń i czerpania profitów wynikających z posiadania obywatelstwa.

Zobacz także: Polski nacjonalizm: Roman Dmowski

Polskość zatem to wolny wybór wpisania się w określoną wspólnotę kulturową, to rozwijanie i kultywowanie tradycji naszych matek i ojców, to przede wszystkim wysiłek jednostek: zarówno indywidualny jak i wspólny dla dobra Rzeczpospolitej. Jeżeli przyjmuje się taki sposób myślenia to można śmiało określać siebie mianem „Narodowy„. Tym jest właśnie „Polska dla Polaków”.

Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeśli żyją dla wspólnego ideału Polski. […] Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przejmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu, zawarte w jego literaturze, sztuce, obyczajach i jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków.

Wincenty Lutosławski, Posłannictwo polskiego narodu (1939 r.)

Źródło: Marek J. Chodakiewicz, Jolanta Mysiakowska-Muszyńska, Wojciech J. Muszyński, Polska dla Polaków! Kim byli i są polscy narodowcy (2015 r.)

Summary
Prawdziwe znaczenie pojęcia "Polska dla Polaków"
Article Name
Prawdziwe znaczenie pojęcia "Polska dla Polaków"
Description
"Polska dla Polaków" wydaje się pojęciem logicznym i uzasadnionym, choć przez liberałów i lewackie media przedstawiane jest jako rasistowskie i ksenofobiczne.
Author
Publisher Name
Portal Narodowy24.pl
Publisher Logo

Be the first to comment on "Prawdziwe znaczenie pojęcia „Polska dla Polaków”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*